اکنون میز حامل بوژی به سمت انتهای کانال حرکت کرده و پس از رسیدن به انتهای کانال، حرکت عرضی میز شروع می شود تا به خط موازی خط اصلی که به خط تعمیر مرسوم است رسیده و سپس بوژی را در آن خط بالا می آورد.

در این مرحله یا بوژی معیوب با یک بوژی سالم تعویض می گردد یا تعمیرات لازم بر روی آن انجام می شود. پس از آن مراحل فوق به طور برعکس انجام می شود تا بوژی در جای خود در زیر واگن یا لکوموتیو نصب شود.

یک جفت جک نگهدارنده در نزدیکی لبه های کانال نیز نصب می شوند تا واگن و یا لکوموتیو را در هنگام انجام عملیات تعویض بوژی نگه دارند.

از این دستگاه هم برای تعویض یک بوژی کامل و هم برای تعویض یک چرخ و محور به تنهایی استفاده می شود.

همچنین با استفاده از آداپتورهایی که به سفارش بهره برداران ساخته می شود می توان از این دستگاه برای تعویض دیگر مجموعه های نصب شده در زیر واگن یا لکوموتیو مانند تراکشن موتور، یونیت تهویه، ترمز، و .. استفاده کرد.

 

مشخصات فنی محصول

  • امکان تعویض بوژی یا چرخ و محور بدون نیاز به منفصل کردن واگن از قطار
  • کاهش زمان تعویض بوژی خصوصا هنگامی که قرار است یک بوژی تعویض شود
  • عدم اشغال فضای مفید کارگاه در هنگام استفاده نشدن از دستگاه
  • امکان عبور قطار از روی دستگاه در هنگام استفاده نشدن از دستگاه
  • مکانیزم حرکت میز بالابر: بازوهای متصل به جک های هیدرولیک سنکرون
  • مجهز به قفل هیدرولیکی به منظور جلوگیری از سقوط بار در صورت نشت روغن و یا جداشدن اتصالات
  • جهز به قفل های هیدرولیکی اتوماتیک در بالای کانال به منظور حفظ همراستایی و ترازکردن ریل موجود بر روی میز تعویض بوژی با خط موجود در کارگاه و نیز نگهداری واگن یا لکوموتیو به منظور کاهش نیروهای وارده بر سیستم بالابر در هنگام عبور واگن
  • مجهز به اینورتر به جهت کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از شوک های الکتریکی و مکانیکی در هنگام شروع حرکت و توقف
  • مجهز به رابط گرافیکی کاربر HMI بر روی پانل اصلی جهت بهره برداری آسان و نمایش لحظه ای تمامی آلارم های سیستم

اطلاعات بیشتر

دانلود کاتالوگ محصول
دانلود  فیلم معرفی محصول
 

میز تعویض بوژی، چرخ و محور

میز تعویض بوژی و چرخ و محور میز تعویض بوژی و چرخ و محور
میز تعویض بوژی و چرخ و محور1 میز تعویض بوژی و چرخ و محور2


معرفی محصول

میز تعویض بوژی هنگامی مورد استفاده قرار می گیرد که لازم است تنها یک بوژی از لکوموتیو یا واگن تعویض و یا تعمیر شود.

اهمیت این سیستم زمانی مشخص می شود که زمان و یا مسایل فنی به پرسنل تعمیر و نگهداری این اجازه را نمی دهند که واگن از مجموعه قطار منفصل شده و به تنهایی به کارگاه تعمیر و نگهداری ارسال شود و به عبارت دیگر لازم است تا با وجود واگن بر روی قطار، تعویض بوژی معیوب انجام پذیرد.

دستگاه تعویض بوژی که درون یک کانال و پایین تر از سطح ریل نصب می شود از یک میز بالابر هیدرولیکی، دو کالسکه حرکت عرضی و یک جفت جک نگهدارنده واگن تشکیل شده است.

هنگامی که از میز تعویض بوژی استفاده نمی شود میز در موقعیت اصلی خود قرار داشته و یکپارچگی خطوط کارگاه حفظ شده و واگن یا لکوموتیو قادر به عبور از روی آن است. در این حالت، ریلِ روی میز با ریل های کارگاه همراستا بوده و خود میز نیز توسط قفل های مکانیکی درون فونداسیون دستگاه ثابت می گردد. زبانه قفل ها درون شیارهای تعبیه شده در دیواره کانال داخل شده و میز تعویض بوژی با اتکا به آن ها مسیر مستحکم و ایمنی را برای عبور ناوگان فراهم می آورد.

شیوه کار دستگاه به این شکل است که قطار بر روی یک کانال که دستگاه تعویض بوژی درون آن قرار دارد وارد می شود و بر روی آن توقف می کند. در این حال بوژی از واگن جدا شده و تمامی اتصالات آن نیز جدا می شود.  

سینی دوار لکوموتیو
جرثقیل بازویی
میز بالابر
جرثقیل سقفیCopyright © Mashin Abzar Qom Co | Designed by ViKi